Skutecznie maluj narożniki i krawędzie

Wałki malarskie są świetne i pozwalają malarzom pokryć dużą powierzchnię, ale nie są zbyt skuteczne w przypadku wszystkich prac nad detalami wymaganych w prawie każdym projekcie malarskim. Na szczęście istnieje kilka narzędzi i technik, dzięki którym malowanie skomplikowanych krawędzi i narożników jest zauważalnie łatwiejsze. Zobacz jak malować narożniki ścian.

Najpierw ochrona

Wiesz, jaką powierzchnię chcesz pomalować, ale prawdopodobnie jest wiele pobliskich powierzchni, których nie chcesz malować. Zawsze zabezpieczaj sąsiednie powierzchnie, których nie chcesz malować, ściereczką i/lub taśmą malarską. Na przykład FrogTape może zatrzymać krwawienie farby, które czasami występuje nawet w przypadku tradycyjnej niebieskiej taśmy malarskiej. Dobrym pomysłem jest również posiadanie w pobliżu czystej, wilgotnej szmatki lub ręcznika papierowego, aby natychmiast wytrzeć niechciane rozpryski i zacieki.

Narożniki

Jak malować narożniki ścian? Po prostu nie ma innego sposobu na obejście tego; musisz użyć pędzla w rogach. Bardzo trudno jest uzyskać wałek do dokładnego pomalowania wszystkich powierzchni w rogach i często pozostawiają one niewielką linię nadmiaru farby. Zmusza to malarza do użycia pędzla, aby usunąć linie. Postaraj się zbliżyć jak najbliżej narożników za pomocą wałka do malowania, ale miej pod ręką pędzel, aby usunąć wszelkie linie. Po przygotowaniu pomaluj cały narożnik pędzlem, obserwując i usuwając wszelkie zacieki.

Krawędzie

Jeśli masz zarówno listwę sufitową, jak i listwę przypodłogową, prawdopodobnie będziesz chciał najpierw pomalować listwę sufitową, potem ściany, a na końcu listwę przypodłogową. Jeśli popełnisz małe błędy podczas malowania listwy sufitowej, łatwo je zakryjesz podczas malowania ściany. W przypadku malowania krawędzi ścian najlepiej najpierw pomalować krawędzie, a następnie pomalować resztę powierzchni za pomocą wałka malarskiego.

Istnieją dwa sposoby malowania krawędzi ścian przy suficie. Możesz użyć urządzenia do malowania krawędzi lub użyć dobrej jakości pędzla kątowego. Eksperymentuj z obydwoma, aby zdecydować, który z nich najlepiej pasuje do Twojego projektu i sytuacji.

Krawędzie do malowania pozwalają nałożyć farbę na obszary przy suficie bez wchodzenia na drabinę. Głównym zastrzeżeniem jest unikanie kontaktu farby na kołach, co powoduje rozpryskiwanie się farby, a obrzeża mogą pozostawić ślady po farbie, które należy usunąć za pomocą pędzla.

Jeśli zdecydujesz się użyć pędzla, nie żałuj jakości i rozważ pędzel o skośnej krawędzi. Zdziwisz się, jak dobry pędzel zapewni czyste linie i skróci długość Twojego malowania. Używaj pewnej ręki i cały czas obserwuj obszar, który malujesz!

Po wykończeniu większości ściany wałkiem, pomaluj pozostały obszar w pobliżu listwy przypodłogowej. Usuń taśmę FrogTape z listwy przypodłogowej i pomaluj listwę, po prostu zamalowując wszelkie drobne błędy popełnione podczas malowania krawędzi ściany.