Jakie kolory zmieszać, by powstał zielony?

Na samym początku swojej przygody z mieszaniem kolorów nauka mieszania kolorów jest niezbędnym krokiem. Zielony jest jednym z bardziej skomplikowanych kolorów do mieszania, ponieważ jest tak wiele wariacji. Możesz myśleć, że mieszanie zielonego jest tak proste, jak mieszanie żółtego z niebieskim, ale sprawy nie są takie proste. W tym artykule opiszemy jak zrobić kolor zielony.

Jak zrobić kolor zielony?

Jest tak wiele pytań, na które należy odpowiedzieć, zanim zaczniemy miksować. Chcesz wiedzieć, jak zrobić neonową zieloną farbę lub jakie kolory tworzą limonkową zieleń? Jakie dwa kolory w ogóle tworzą zielony? Na te i inne pytania odpowiemy w odpowiednim czasie, ale musimy zacząć od podstaw. Zaczynając od samego początku, możesz stworzyć podstawowy zielony kolor, mieszając żółty i niebieski. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z mieszaniem kolorów, pomocny może okazać się wykres mieszania kolorów. Kiedy połączysz kolory znajdujące się naprzeciwko siebie na kole, stworzysz kolor między nimi.

Gdyby mieszanie zieleni było tak proste, moglibyśmy się tutaj zatrzymać. Prawdziwe pytanie, które musimy sobie zadać, brzmi: „jaki rodzaj zieleni chcesz zrobić?” Dostępnych jest wiele różnych odcieni żółtego i niebieskiego, aw zależności od tego, których z nich użyjesz, możesz stworzyć ogromną liczbę odcieni zieleni. Każdy inny odcień żółtego i niebieskiego skłania się ku innym kolorom. Na przykład żółty kadm skłania się ku czerwonym pigmentom, podczas gdy cytryna kadmu jest bliższa niebieskiemu. Innym przykładem jest różnica między ultramaryną, która jest bliższa czerwieni, a błękitem manganowym, który skłania się ku żółtym odcieniom. Zjawisko to jest znane jako stronniczość kolorów i ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób wpłynie ono na mieszanie kolorów.

Poruszanie się po odchyleniu kolorów: mieszanie z ciepłymi i chłodnymi kolorami podstawowymi

Mieszanie kolorów nie jest tak proste, jak złapanie najbliższego niebieskiego i żółtego i zrobienie idealnej zieleni. Istnieje wiele sposobów mieszania zieleni z tych dwóch kolorów. Jeśli masz w swoim studiu coraz większą kolekcję farb, spróbuj zebrać razem wszystkie odcienie żółtego i niebieskiego. Prawdopodobnie zdziwisz się, ile masz każdego z nich. Podczas gdy żółty i niebieski są poprawną odpowiedzią na poziomie ogólnym, musimy przyjrzeć się trochę bliżej, aby kontrolować wytwarzaną przez nas zieleń.

Możesz użyć tylko dwóch kolorów podstawowych, jeśli chcesz uzyskać żywe kolory wtórne. Połączenie wszystkich trzech podstawowych kolorów prawdopodobnie da wtórny kolor, który jest dość mętny i bliższy brązowi niż kolor, który chcemy. Jeśli mieszamy w nim ciepły niebieski z czerwonym z ciepłym żółtym (który również zawiera czerwień), nieumyślnie łączymy wszystkie trzy podstawowe kolory.