Ile warstw farby można nałożyć na ścianę?

Farba, której używa się na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych, wiele o nich mówi jako o właścicielu domu. W szczególności można rozpoznać, jak ktoś jest kreatywny i jakie są jego preferencje stylistyczne po farbie, której używa.

Z tego powodu większość właścicieli domów zastanawia się, jaki rodzaj farby użyć, i często w trakcie rozważań zastanawia się, czy do jednej ściany można dodać wiele warstw farby.

Ten artykuł odpowiada na pytanie, ile warstw farby można położyć na ścianę , a także inne ważne informacje dotyczące malowania ścian wewnętrznych i zewnętrznych.

Ile warstw farby można położyć na ścianę? Ogólnie na ścianę wewnętrzną można nałożyć od dwóch do trzech warstw farby. Nie należy przekraczać trzech warstw, ponieważ może to mieć negatywne konsekwencje i w dużej mierze oznacza stratę pieniędzy. Przy malowaniu ścian zewnętrznych standardem jest nakładanie dwóch warstw. Zawsze nakładaj podkład przed nałożeniem farby na ścianę, ponieważ pomoże to utrzymać farbę.

Dlaczego używa się wielu warstw farby?

Istnieje kilka dobrych powodów, dla których do jednej ściany nakłada się wiele warstw farby. Są one krótko wyjaśnione poniżej.

Atrakcyjność wizualna

Jeśli chcesz wydobyć pełnię charakteru farby, dobrym posunięciem jest nakładanie wielu warstw. Jeśli używasz niskiej jakości farby, farba może szybko się łuszczyć i pozostawić nierówne wykończenie. W takim przypadku będziesz potrzebować kolejnego płaszcza.

Ale nawet jeśli używasz wysokiej jakości farby, będziesz musiał nałożyć kolejną warstwę, jeśli chcesz, aby farba była odważna. Podczas nakładania drugiej warstwy należy pamiętać o nieprzezroczystości.

Wzmocnienie

Nałożenie dwóch warstw farby na jedną ścianę również zapewni dłuższą trwałość farby. Druga warstwa będzie działać jako trwałe wzmocnienie. Jeśli nałożysz drugą warstwę, przez długi czas nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na malowanie.

Dłuższa gwarancja

W niektórych przypadkach, jeśli nałożysz drugą warstwę farby, możesz uzyskać dłuższą gwarancję na farbę.

Dlaczego czasami potrzeba więcej farby?

Dodawanie wielu warstw farby jest zwykle wymagane, gdy używana jest farba niskiej jakości. Farby niskiej jakości nie kryją tak dobrze, jak farby wysokiej jakości, a jeśli używasz farby niskiej jakości, możesz spodziewać się malowania przez cały dzień.

Wysokiej jakości farby wykorzystują najlepsze pigmenty i żywice, a ponieważ nie zawierają dużej ilości rozpuszczalników, farba jest gęstsza. Krótko mówiąc, jeśli otworzysz puszkę z farbą i możesz przez nią przejrzeć, wiedz, że pracujesz z farbą niskiej jakości.

Pokrycie tego samego koloru

Malowanie ściany wcześniej istniejącym kolorem może wydawać się najprostszą opcją, ale w rzeczywistości można to dość łatwo zepsuć. Istnieje tak wiele rodzajów farb, a nawet farby o tej samej nazwie mogą być szalenie różne, jeśli marki nie są takie same.