Co musisz wiedzieć przed użyciem farby z połyskiem?

Wybór odpowiedniego koloru farby do pomieszczenia to decydujący moment w procesie projektowania. A kiedy już to zrobisz, nadszedł czas, aby porozmawiać o wykończeniach. Od matowego do super błyszczącego i z każdym połyskiem pomiędzy, jeden kolor farby może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od wykończenia. Czy farba z połyskiem do ścian to dobry pomysł? Dzisiaj zwracamy uwagę na najbardziej przyciągające wzrok: farbę o wysokim połysku i farbę o bardzo wysokim połysku. Więc jeśli chcesz czegoś, co od razu wyda oświadczenie, czy to na elemencie akcentującym, czy na całej ścianie, farba o wysokim połysku jest dobrym rozwiązaniem.

Czy farba z połyskiem do ścian to dobry wybór?

Chcesz, aby Twoje wewnętrzne ściany wyglądały jak najlepiej, ale także były trwałe, zmywalne i łatwe do naprawienia. Zazwyczaj wymagałoby to nieco bardziej błyszczącej farby do wnętrz, takiej jak skorupka jajka na środku drogi lub satyna. Popularne opcje, takie jak te, zapewniają przyjemną równowagę połysku, trwałości i łatwiejszej aplikacji.

Jeśli wybierzesz bardziej błyszczącą farbę, taką jak półmat lub połysk, wykończenie jest super trwałe, ale aplikacja jest znacznie bardziej pracochłonna. Niedoskonałości są oczywiste, zarówno na Twojej powierzchni, jak i/lub technice, dlatego ważne jest, aby zainwestować w poważne przygotowanie i mieć duże umiejętności malarskie. Właśnie dlatego farba o wysokim połysku jest zwykle stosowana do powierzchni takich jak wykończenia, drzwi i szafki.

Farba o niskim połysku była używana tylko do sufitów, ponieważ łatwo było ją zdrapać i oznaczyć. Pięknie pokrywa powierzchnie i jest bardzo wyrozumiały, ale nie jest wystarczająco mocny dla miejsc o większym natężeniu ruchu. To wszystko zmieniło się w ostatnich latach wraz z udoskonaleniem formuł farb. Jeśli więc chcesz uzyskać wykończenie na wysoki połysk, zdecyduj się na to! Ale jeśli martwisz się o trwałość, nie skreślaj zbyt szybko farby o niższym połysku. Porozmawiaj z firmą malarską o swoich celach i potrzebach.

Malowanie ściany farbą na wysoki połysk

Farba o wysokim połysku pokrywająca całą ścianę zapewnia po prostu oszałamiający wygląd. Połysk sprawia, że ​​powierzchnia wydaje się niemal płynna, tworząc głębię, która nie jest możliwa w żaden inny sposób. Tworzy taflę podobną do lustra tylko, że w wybranym przez nas samych kolorze.

Płyta gipsowo-kartonowa musi być wykończeniem na poziomie 5 — oznacza to, że jest bez skazy i gładka, często z powłoką gładką, aby upewnić się, że powierzchnia jest idealna