Wzory dywanów do salonu: Ożywienie i wygodne podłoże w Twoim wnętrzu

Dywan to nie tylko element dekoracyjny, ale również funkcjonalny, który wpływa na wygodę w naszym domu. Wybierając dywan do salonu, zwracamy uwagę na wielkość, kolor oraz wzór. Właśnie wzory dywanów pozwolą nam ożywić wnętrze i nadać mu indywidualnego charakteru.

Wzory geometryczne – nowoczesność i prostota w jednym
Wzory geometryczne to zdecydowanie najmodniejszy trend ostatnich sezonów. Ich prostota i elegancja pasują do nowoczesnego wnętrza, ale również do tradycyjnych aranżacji. Wybierając taki wzór, warto pamiętać, że nie musimy ograniczać się tylko do klasycznej czarno-białej palety. Możemy zaszaleć i postawić na żywe, intensywne kolory.

Wzory kwiatowe – romantyczność i nostalgiczny klimat
Wzory kwiatowe to klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. Odpowiednio dobrany dywan z kwiatowym wzorem wprowadzi do wnętrza romantyzm i delikatny klimat. Taki dywan będzie idealny do salonu, ale również do sypialni czy pokoju dziecięcego.

Wzory etniczne – dalekie kraje w Twoim salonie
Wzory etniczne coraz częściej gościły na wybiegach mody, a teraz na dywanach. Charakteryzują się one intensywnymi kolorami i niepowtarzalnym wzornictwem inspirowanym kulturami egzotycznych krajów. Taki dywan pozwoli nam ożywić wnętrze i wprowadzić do niego trochę egzotyki.

Wzory abstrakcyjne – sztuka we wnętrzu
Wzory abstrakcyjne to połączenie sztuki w dekoracji wnętrz. Taki dywan z pewnością przyciągnie uwagę gości i nada pomieszczeniu niebanalnego stylu. Możemy postawić na bardziej stonowane kolory lub odważyć się na mocne zestawienia.

Wzory orientalne – klasyka w nowoczesnym wydaniu
Wzory orientalne są znane od wieków i do dzisiaj wzbudzają w nas zachwyt. Wzory te kojarzą się z klasycznymi aranżacjami, ale również z nowoczesnymi, minimalistycznymi pomieszczeniami. Wzory orientalne na dywanie wprowadzą do naszego salonu elegancję i wyrafinowanie.

Podsumowanie
Wybierając dywan do salonu, warto postawić nie tylko na kolor, ale również na wzór. Oto kilka propozycji, które pozwolą nam ożywić wnętrze i nadać mu indywidualnego charakteru. Wzory geometryczne, kwiatowe czy etniczne, abstrakcyjne i orientalne – to tylko niektóre z propozycji, jakie możemy znaleźć w sklepach. Znajdźmy ten jeden, który pozwoli nam poczuć się najlepiej i wprowadzić do naszego domu indywidualny styl.