Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz: Inspiracje do odświeżenia domu

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz:
inspiracje do odświeżenia domu

Artykuł stworzony z myślą o wszystkich miłośnikach wnętrzarskich rewolucji. Dzięki niemu dowiecie się, jakie najnowsze trendy obowiązują w aranżacji mieszkań. Przeczytajcie, jakie inspiracje przygotowaliśmy dla Was, abyście mogli odświeżyć swój dom zgodnie z najnowszymi trendami.

  1. Art deco

Art deco to styl, który w trendach wnętrzarskich nie schodzi z piedestału już od kilku sezonów. Wyróżnia go elegancja, geometryczne kształty i bogactwo detali. Jak wprowadzić go do swojego mieszkania? Doskonale sprawdzi się tutaj selektywnie dobierana zastawa stołowa, lustro w geometrycznej ramie lub nierozwlekająca się w czasie lambda.

  1. Minimalizm

Minimalizm to styl, który dość zaskakująco powrócił w ostatnim czasie do łask. Jego podstawową cechą jest prostota i skupienie na najważniejszych rzeczach. W tym trendzie bardzo ważne jest to, co zostaje w domu, a co zostaje usunięte. Zdecydowanie w tej aranżacji lepiej postawić na jakość, niż ilość. Wybierajmy meble o neutralnych kolorach i lśniące powierzchnie.

  1. Boho

Boho to mieszanka elementów naturalnych jak także etnicznych. Typowo bohoową aranżacją mogą być np. makramy w jasnych barwach, drewniane meble oraz sztucznie postarzane dekoracje. Ważna jest tutaj swoboda i zamiłowanie do kolorów. Często inspiracją do stworzenia stylizacji boho są egzotyczne wakacje lub podróże.

  1. Zieleń

Zieleń w aranżacji wnętrz to nie tylko popularna ozdoba, lecz także wspaniałe narzędzie odpoczynku dla oczu. W trendach pojawia się mnóstwo możliwości związanych z roślinami – od wiszących w słońcu donic do dużych, zieleni w dużej ilości w miejscu pracy. Rośliny w mieszkaniu wprowadzają do pokoju niepowtarzalny nastrój, dostarczają tlen i wprowadzają harmonię.

  1. Rustykalne

Rustykalne wnętrza kojarzą nam się z wypoczywającym w ciszy wiejskim krajobrazem. W aranżacji wnętrz jest to prostota i funkcjonalność. Charakterystyczną cechą są tu stolarstwa i meble w stylu vintage. Ewentualnie do kompozycji można włączyć modny w ostatnim czasie element w postaci okrągłych lusterek z drewnianym ramą. W stylu rustykalnym warto postawić na jasne, słoneczne kolory.

Podsumowanie

W aranżacji wnętrz najważniejsze jest to, aby nasze mieszkanie było w pełni funkcjonalne, a zarazem stylowe i zdrowe dla nas. Rozmaite trendy, które obecnie królują na rynku oferują wiele inspiracji do metamorfozy mieszkań. Każda odmiana stylu będzie dostosowana do indywidualnych preferencji i upodobań właściciela, dlatego warto poświęcić trochę czasu i zastanowić się, który styl będzie dla nas najodpowiedniejszy.

źródło:
https://www.wprost.pl/lifestyle/10338229/najnowsze-trendy-w-aranzacji-wnetrz-inspiracje-do-odswiezenia-domu.html