Malowanie wnętrz w stylu industrialnym: Surowość i charakter w domu

Malowanie wnętrz w stylu industrialnym

Surowość i charakter w domu

W ostatnich latach styl industrialny zyskuje na popularności wśród osób chcących urządzić swoje domy w oryginalny i nowoczesny sposób. Malowanie wnętrz w stylu industrialnym to jedno z najważniejszych elementów stworzenia takiego wystroju. Sprawia, że pomieszczenia zyskują surowy i postindustrialny charakter.

Surowość i industrialny klimat

Charakterystycznymi elementami stylu industrialnego, którym warto nadać odpowiednią wartość w czasie malowania wnętrz są: cegła, beton, rury oraz metale. W takim wystroju surowość i industrialna atmosfera odgrywają kluczową rolę. Aby osiągnąć ten efekt powinniśmy zacząć od zmiany koloru ścian. Wybierając kolory należy kierować się prostotą i minimalizmem. Białe, szare i czarne ściany są idealnym tłem dla mebli oraz dodatków, które to będą dominować w pomieszczeniach.

Rustykalne i minimalistyczne meble

Kolejnym kluczowym elementem stylu industrialnego są meble. Dużą rolę odgrywają tutaj materiały, z których są wykonane. Najlepszym wyborem będą meble z drewna, metalu oraz skóry, które świetnie wpiszą się w rustykalny styl. Jednocześnie meble powinny być minimalne oraz przede wszystkim funkcjonalne. Należy pamiętać, że w stylu industrialnym mniej znaczy więcej.

Akcenty i dodatki

Aby pomieszczenia wyglądały w stylu industrialnym należy zwrócić uwagę na akcenty i dodatki. Najlepiej, aby były one wykonane również z metalu, drewna lub cegieł, czyli materiałów charakterystycznych dla industrialnego stylu. Lampy, obrazy, poduszki oraz dodatki zdobiące wnętrze powinny być przede wszystkim minimalne oraz proste w formie. Ciekawym rozwiązaniem będą również elementy dekoracyjne, takie jak stare drabiny, karty dekoracyjne czy portki z motywem fabryki.

Podsumowanie

Malowanie wnętrz w stylu industrialnym jest odpowiedzią na potrzeby osób, które pragną wyróżnić swoje domy i nadać im surowości i charakteru. Ważne jest przede wszystkim to, aby zwracać uwagę na detale: od kolorów ścian, mebli aż po najmniejsze detale. Dzięki temu stworzymy wnętrze, w którym będziemy cieszyć się długo i które będzie prezentowało się niezwykle stylowo.