Aranżacja wnętrza w stylu nowojorskim: Energetyczny i oryginalny

Aranżacja wnętrza w stylu nowojorskim: Energetyczny i oryginalny

Nowojorski styl aranżacji wnętrz jest nie tylko modny w Stanach Zjednoczonych, ale również cieszy się popularnością w Europie. To połączenie nowoczesności i klasyki, które sprawia, że wnętrze staje się nie tylko oryginalne, ale także bardzo energiczne. Jak urządzić mieszkanie w stylu nowojorskim?

  1. Funkcjonalność i minimalizm

Nowojorczycy cenią sobie funkcjonalność, minimalizm i połączenie stylów. Nie boją się eksperymentować, dlatego w ich wnętrzach znajdziemy sporo nietypowych rozwiązań. Aranżując wnętrza w stylu nowojorskim, warto postawić na meble o prostych kształtach, a do ozdoby wykorzystać ciekawe dodatki i dekoracje.

  1. Ciemne barwy

Charakterystyczną cechą nowojorskiego stylu są ciemne barwy. Szarości, granaty, czerń i biel to połączenie, które koryguje przestrzeń i wprowadza do wnętrza energię. Warto jednak pamiętać, że zbyt ciemne kolory mogą odbierać wnętrzu ciepło i przytulność, dlatego warto dodać do niego kilka jasnych elementów – np. w postaci kolorowej poduszki na kanapie czy wzorzystej narzuty.

  1. Styl industrialny

Styl industrialny to jedna z najważniejszych cech nowojorskiego stylu. Betonowe ściany, ceglane przegrody i eksponowane rury to elementy, które często pojawiają się w nowojorskich mieszkaniach. Dzięki nim wnętrza nabierają surowego charakteru, co wprowadza do nich energię i oryginalność. Warto też postawić na nietypowe lampy, metalowe meble czy tajemnicze detale w postaci skóranych foteli.

  1. Kontrasty

Nowojorscy aranżerzy nie boją się kontrastów – zestawiają ze sobą elementy zupełnie odmienne pod względem koloru, faktury i stylu. Jednakże nie tylko meble powinny tworzyć kontrasty, ale także wybór dodatków oraz dekoracji. Ciekawe grafiki, koszyki plecione w egzotyczne wzory czy wielokolorowe poduszki to przykłady, jak można stworzyć wyjątkowy styl nowojorski.

  1. Duże okna i naturalne światło

Charakterystyczną cechą mieszkań w Nowym Jorku jest również duża ilość naturalnego światła. Wiele loftów posiada duże okna, które oświetlają w ciągu dnia całą przestrzeń. Warto więc zwrócić uwagę na to, by w naszym wnętrzu pojawiło się jak najwięcej naturalnego oświetlenia. Otwarta przestrzeń i duża ilość światła są kluczowe w stylu nowojorskim.

Podsumowując, styl nowojorski to połączenie nowoczesności, klasyki oraz industialnego stylu. Kiedy decydujemy się na takie wnętrze, warto postawić na prostotę w wystroju, ciepłe i stonowane kolory, metalowe dodatki oraz ciekawe grafiki i plakaty. Koniecznie należy też pamiętać o wykorzystaniu naturalnego światła oraz optycznie powiększyć przestrzeń. Dzięki temu w naszym mieszkaniu zapanuje atmosfera energii i oryginalności.