By pobrać plik instalacyjny Paint.Net-a klikamy na poniższy odnośnik (10 MB)
Paint.NET.4.2.12.install.exe »
Dzięki niewielkim rozmiarom pliku instalacyjnego nawet na wolnym łączu nie powinno być problemów z jego pobraniem.
Po pobraniu pliku instalacyjnego (Paint.NET.4.2.12.install.exe) warto zamknąć posiadaną wersję Paint.Neta (jeśli jest uruchomiona).
Następnie klikamy dwukrotnie plik Paint.NET.4.2.12.install.exe
Pojawi się formatka z wyborem trybu instalacji.
Tryb domyślny „Quick” („Szybki”) – będzie najwłaściwszy dla olbrzymiej większości użytkowników.
„Majsterkowicze” i zwolennicy maksymalnej kontroli nad komputerem mogą zaznaczyć tryb „Custom”, w którym będą mogli wybrać: katalog instalacji programu, rozszerzenia plików powiązane z Paint.Net-em oraz reguły aktualizacji (z wyjątkiem wyboru katalogu instalacji, decyzje te można zmieniać także po instalacji programu).
W tym miejscu wybieramy też język programu np. Polski.
Po kliknięciu „Next” pojawi się karta na której możemy przejrzeć i zaakceptować licencję (bez jej akceptacji instalacja jest niemożliwa).
Kliknięcie kolejnego „Next” rozpoczyna instalację.
Program od wersji 4.0 jest spolonizowany "fabrycznie".
Paint.Net już od wersji 1.0 jest zoptymalizowany do wykorzystania możliwości procesorów wielordzeniowych i architektury 64 bitowej.
Oczywiście instalacja Paint.Net-a w architekturze 64-bitowej wymaga takiegoż procesora i 64-bitowej wersji systemu Windows.
Paint.Net jest programem całkowicie darmowym, niezależnie czy wykorzystujemy go prywatnie, komercyjnie, w edukacji czy administracji nie musimy płacić żadnych opłat, nie ma też wymogu jakiejkolwiek rejestracji. Każdy może też swobodnie kopiować i dystrybuować na własną rękę ten program.
Paint.Net nie jest jednak programem Open Source, jego kody źródłowe nie są już dostępne.
Oryginalny tekst licencji (język angielski) »